Haber

17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası 2. Klasman Başladı

17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası 2. Klasmanı 5-13 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında Türkiye Hentbol Federasyonu ev sahipliğinde Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. Grubun bugün oynanan ilk maçında U17 Kız A Milli Hentbol Takımı, İngiltere’yi 33-26 mağlup etti. Karşılaşmanın ilk yarısı 18-12 Milli Takım üstünlüğü ile tamamlandı.

A Grubu’nda bugün oynanan diğer maçta Avusturya, Letonya’yı 55-30 mağlup etti. B Grubu’nda bugün oynanan maçlarda Finlandiya Bulgaristan’ı 34-28, Slovakya ise Kosova’yı 35-15 mağlup etti.

17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Hentbol Şampiyonası’nın açılış gününde Musa Göçmen Senfoni Orkestrası, Ankara Prof. Dr. Yaşar Sevim Hentbol Salonu’nda konser verdi.

Milli Takım, kümedeki ikinci maçını 7 Ağustos’ta İtalya ile oynayacak.

İki grup halinde oynanan şampiyonada U17 Kız Hentbol Milli Takımı, Avusturya, İngiltere, İtalya ve Letonya ile birlikte A Grubu’nda yer alıyor. B Grubu’nda Bulgaristan, Finlandiya, Kosova, Polonya ve Slovakya mücadele ediyor.

U17 Kızlar Avrupa Şampiyonası 2. klasman maçları ise bir diğer merkez olan Azerbaycan’da 10 takımın bire bir katılımıyla oynanıyor. İki merkezde de şampiyon olan iki ülke takımları, iki yıl sonra yapılacak olan U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na birinci klasmandan itibaren katılmaya hak kazanacak ve kazanan ülkelerin U17 takımı hak kazanacak. 2 yıl sonra yapılacak olan şampiyonaya aynı formda 1. klasmandan katılmak. – İSTANBUL

haber-cameli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu