Yaşam

Banka hesabı olanlar acil! Listede adı olanlar acilen şubeye gitmeli! Yoksa paranız yanar!

Bankalarda hesabı olan bazı vatandaşlar bu hesapları uzun süre kullanmayabilir ve işlem yapmayabilir.

Ancak bu hesapların kullanım süresi bir süre sonra dolabilir. Vatandaş mağdur olmasın diye bankalar açıklamalar yapıyor.

Yapı Kredi Bankası bu konuda müşterilerine yaptığı duyuruda, bankalarda hesabı olan vatandaşların 10 yıl içinde hesaplarını işleme koymaması halinde hesaplarının zaman aşımına uğradığını bildirdi.

Banka tarafından yapılan duyuruda, 01.01.2023 ile 31.12.2023 tarihleri ​​arasında zamanaşımına uğrayan YTM’ye devredilecek emanet ve alacakların listesinin de belli olduğu paylaşıldı.

Banka hesabı olanlar bu duyuru tam size göre!

Banka tarafından yapılan açıklamada, on yıl içinde talep edilmemesi ve tahsil edilmemesi halinde hesapların zamanaşımına uğrayacağı belirtildi. Bu zaman aşımının YTM’ye aktarılacağı belirtildi.

Yapı Kredi 2023 YTM Zaman Aşımı Listesi kapsamında Ad, Soyad ve Güvenlik Kodu girilerek sorgulama yapılacaktır. Bu soruşturmada adı geçenlerin hesaplarının kapatılacağı bildirildi.

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun 83. maddesine göre, yatırım hizmet ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden doğan her türlü mevduat ve alacaklar ile bunlara ilişkin faiz, kar payları ve diğer getiriler, hesap sahibi, işlem veya rastgele verilen yazılı talimat, Yatırım fonları ile değişken sermayeli yatırım iştirakleri için yatırım tarihinden ve tasfiye tarihinden itibaren on yıl içinde talep edilmediği ve tahsil edilmediği takdirde zamanaşımına uğrar ve YTM’de gelir olarak kaydedilir.

Bankamızda 2023 yılında süresi dolacak yatırım hizmet ve faaliyetleri veya yan hizmetlerden kaynaklanan her türlü emanet ve alacak listesine zamanaşımı sorgulama ekranından ulaşılabilmektedir. Listede bilgileri bulunan müşterilerimizin YTM’ye yapılacak olan dönem tarihinden önce şubelerimize başvurmaları gerekmektedir. Tazminat Merkezi hesaplarına aktarılacaktır.”

imranli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu