Haber

Bülbülan Yaylası’nda snowboard keyfi

Ardahan’da yüksek kesimler yağan karla birlikte beyaza büründü. Kayak ve macera tutkunları, karla kaplı Bülbülan Yaylası’nda snowboard heyecanı yaşandı.

Ardahan ile Artvin’in Ardanuç ilçesini birbirine bağlayan, deniz seviyesinden 2 bin 581 metre yükseklikteki Bülbülan Yaylası yağan karla birlikte beyaza büründü. Kayak ve macera tutkunları kar yağışının ardından, Yalnızçam dağları eteklerindeki snowboard etkinliği düzenledi. 2 bin 581 rakıma çıkan doğaseverler, dik yamaçtan snowboardla kayarak bu heyecanı yaşadı.

Kentte kışın Yalnızçam Kayak Merkezi’nde kayak yapan “Kar kurtları” kümesi, dönemin açılmasını beklemeden Ardahan-Artvin ortasındaki Bülbülan Yaylası’nda snowboard yapmanın heyecanını yaşadı.

Grup üyesi Mehmet Ünal, kayak sezonunu açtıklarını söyleyerek, “Bülbülan yaylasında bulunan vericiler mevkisi ile Geçitli köyü arasındaki bu yüksekliğe çıktık. Ardahan, bu tarz etkinlikler için çok uygun bir yer. Kayak yapılan nokta 2 bin 581. Bu doğal parkur snowboard için çok elverişli bir alan. Biz de ‘Kar kurtları’ takımı olarak doyasıya eğlendik” dedi. – ARDAHAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu