Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hayati Yazıcı’nın annesinin cenazesine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı’nın cenazesine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayatı boyunca hayırlı evlatlar yetiştirmiştir. Bu çocuklar onun en önemli mirasıdır ve bu çocukların da onun ebedî âlemde en önemli şahitleri olacağına inanıyorum. Bizler de şahidiz.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın annesi Fatma Yazıcı, 19 Temmuz’da hayatını kaybetti. 96 yaşında hayatını kaybeden Yazıcı için bugün Eyüp Sultan Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş kıldırdı. Hayati Yazıcı’ya Erdoğan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gençlik ve Spor SporBaşta Bakan Osman Aşkın Bak olmak üzere birçok bakan ve siyasi parti temsilcisi onu yalnız bırakmadı.

BU OĞULLARININ EBEDİ BÖLGEDEKİ EN KIYMETLİ ŞAHİTLERİ OLACAĞINA İNANIYORUM Cenaze namazının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda Allah’a uğurladığımız annemiz Fatma ve arkadaşım Hayati Bey’in anneleri ile bu uğurda birlikte yürüdüğümüz Hayati kardeşimizi büyüten Fatıma, yolu en güzel şekilde birlikte yürümemize vesile oldular. Rabbim diyor ki ‘her can ölümü tadacaktır’.

Fatma Yazıcı’nın cenazesi toprağa verilmek üzere Eyüp Mezarlığı’na götürüldü.

– Karakozhaber-babaeski.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu