Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Körfez turu devam ediyor! İkinci durak Katar’a geldi

Türkiye yeni bir döneme girdi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından çalışmalar hız kesmeden başladı.

Bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yurt dışı gezilerine devam ediyor.

Geçen hafta NATO Zirvesi’ne katılan ve oradaki mevkidaşlarıyla ikili görüşmelerde bulunan Erdoğan, iki günlük zirvenin ardından yurda döndü.

Ardından dün, son dönemde karşılıklı ziyaretlerin ve ilgilerin daha da geliştiği Körfez ülkelerine doğru hareketlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da

İlk durağı Suudi Arabistan olurken, özel uçakla Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamed Al Sani’nin davetlisi olarak Katar’ın başkenti Doha’ya geldi.

Erdoğan’ı Hamad Uluslararası Havalimanı’nda Katar Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Halid bin Muhammed Al Atiyye, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu ve diğer ilgililer karşıladı.

Kalabalık bir heyet eşliğinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Önder ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zafer Sırakaya, AK Parti Milletvekilleri Hulusi Akar, Mustafa Varank, Nureddin Nebati, MHP Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın , Savunma Sanayii Lideri Haluk Görgün, Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç da Katar’a geldi.

İlk olarak, bire bir görüşme olacak.

Baş başa görüşmelerinin ardından heyetler arası görüşmeye Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamed Al Thani başkanlık edecek.

Erdoğan, Al Sani tarafından onuruna verilecek resmi yemeğe katılacak.

Yarın Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerine yapacağı ziyaretler kapsamında Katar’ın ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidecek.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde de temaslarda bulunacak olan Erdoğan, 20 Temmuz’da KKTC’ye gidecek.

haber-baskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu