Haber

Dünya Şampiyonu Bandırma’dan

Balıkesir’in Bandırma kentinde düzenlenen 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda Bandırma, “gençler”, “yıldızlar” ve “gençler” kategorilerinde dünya şampiyonu oldu.

Naim Süleymanoğlu 1-4 Aralık 2022 Spor Kompleks’te düzenlenen Alpagut Dünya Şampiyonası maçlarına 21 ülkeden yaklaşık 437 sporcu katıldı. Alpagut Turan Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda Şehit Süleymanbey İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Abdullah Demir ve Zeynep Su Özdoğan ile Cumhuriyet İlkokulu 3. sınıf öğrencileri Furkan Yazıcı kendi kategorilerinde 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nın sahibi oldular. Şampiyon oldu. 20 Kasım’da Konya’da düzenlenen Modern Pentatlon yarışmasında U9 kategorisinde koşu ve lazer atıcılıkta yarışan Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Ela Alya Çelik Türkiye 1.’si oldu. Şehit Süleymanbey İlkokulu öğrencileri, 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda dereceye giren öğrencilere okul müdürü tarafından hediyeler verilerek ödüllendirildi. Dünya birincisi olan öğrenciler, okullarında düzenlenen mini ödül töreninin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

Şehit Süleymanbey İlkokulu Müdürü Naci Öntemel, “Bursa’da düzenlenen 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’nda öğrencilerimiz kendi kategorilerinde dünya şampiyonu oldular. Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Öğrencimize okulumuzda sertifika vereceğiz. ve bize küçük bir hediye.Ailelerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.

1-4 Aralık tarihlerinde Bursa Yıldırım Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 3. . Bandırma’yı Dünya Alpagut Şampiyonası’nda temsil etti. İtmiş, “Bursa’da Altın Yumruk Spor Salonu olarak düzenlenen 3. Dünya Alpagut Şampiyonası’na 14 kişi katıldı. 10 altın 4 gümüş kazandık. 21 ülke 437 sporcuyla kıyasıya mücadele etti. 1 aydır kampta antrenman yapıyorduk ve verdiler. “Hepsine canı gönülden teşekkür etmek istiyorum. Özverili çalıştılar ve şampiyon oldular. Hem okullarını hem de Bandırma’yı temsil ettiler.” – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu