Haber

Engelli aile sandık başına gitti

Engelli aile sandık başına gitti

ZONGULDAK – Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde engelli aile sandık başına giderek oy kullandı.

Kilimli ilçesinde görme engelli 49 yaşındaki baba Mustafa Kayıkçı, ortopedik engelli 46 yaşındaki eşi Armağan ve 22 yaşındaki zihinsel engelli oğlu Enes, bugün sandık başına gitti. Oyunu oynamak için Şükrü Yavuz Ortaokulu Müdürü. Birbirlerine üs olarak okula gelen aile, kimlik belgelerini sunarak kabineye girerek sırayla oylarını kullandı.

Oylamanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Peder Mustafa Kayıkçı, “Şikayetlerimiz olsa da en kötü demokrasi bile hiç demokrasi olmamasından iyidir. Gördüğüm kadarıyla çok keyifli bir seçim ortamı. Mayis” dedi. Vatan millete hayırlı olsun.Biz ailece engelliyiz.Hala vatandaşlık görevimizi yaptık.Gelsinler oy kullansınlar vatandaşlık görevlerini yapsınlar. Fikirlerimizi, görüşlerimizi ve sorunlarımızı ifade edebileceğimiz tek yerin orası olduğunu düşündük. Her 5 yılda bir söz hakkı verilse de oylarımızla kendimizi ifade etme fırsatı buluyoruz” dedi.

Ortopedik engelli eşi Armağan Kayıkçı, “Öncelikle güzel olsun. Alt katta oy versem daha iyi olur. Yaşlı amcalarımızı, teyzelerimizi gördük, onlar da zorlanıyordu. Yukarı çıkmakta zorlandım çünkü ben ortopedik engelliyim alt kat olsa daha iyi olur.”

haberpamukkale.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu