Ekonomi

Fabrinet hisseleri güçlü beklentiler ve sonuçlarla %8 yükseldi

BANGKOK – Gelişmiş optik paketleme ve hassas üretim alanında önemli bir oyuncu olan Fabrinet (NYSE:FN), analist beklentilerini aşan kazanç ve gelirle güçlü bir üçüncü mali çeyrek bildirdi.

Şirketin hisse senetleri, açıklamanın ardından %8 oranında yükseldi ve bu da güçlü rehberlik ve finansal sonuçlara olumlu bir piyasa tepkisi olduğunu gösteriyor.

Fabrinet, 29 Mart 2024’te sona eren üçüncü çeyrekte, geçen yılın aynı çeyreğindeki 665,3 milyon dolardan önemli bir artışla 731,5 milyon dolar gelir elde ettiğini ve 710,37 milyon dolarlık konsensüs tahmininin oldukça üzerinde olduğunu açıkladı.

Düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) 2,39 dolar olarak gerçekleşti ve 2,09 dolarlık analist tahminini 0,30 dolar rahatlıkla aştı. Bu performans hem gelirde hem de EPS’de bir önceki yıla göre artışı yansıtmaktadır; geçen yılın üçüncü çeyreğinde düzeltilmiş EPS 1,94 $ olarak raporlanmıştı.

CEO Seamus Grady bu çeyrekteki başarıyı, yüksek veri hızına sahip ürünlere yönelik yüksek talep ve özellikle veri merkezi ara bağlantı ürünlerinden elde edilen telekom gelirindeki büyüme sayesinde elde edilen rekor datacom gelirine bağladı. Geleneksel telekom ürünlerindeki envanter ayarlamalarına rağmen Grady, şirketin konumuna ve ileriye dönük güçlü performans sunma yeteneğine olan güvenini dile getirdi.

İleriye bakıldığında, Fabrinet’in 28 Haziran 2024’te sona erecek dördüncü çeyreğe ilişkin beklentileri de umut verici. Şirket, gelirin 720 milyon dolar ile 740 milyon dolar arasında olacağını ve orta nokta olan 730 milyon doların analist konsensüsü olan 726,6 milyon doları aşacağını tahmin ediyor. Düzeltilmiş EPS için öngörü 2,20 ila 2,27 dolar arasında olup, orta nokta 2,13 dolarlık konsensüsü aşmaktadır.

Olumlu görünüm, datacom’da devam etmesi beklenen güç ve otomotiv sektöründe beklenen ardışık büyüme ile destekleniyor. Grady’nin açıklaması, devam eden sektörel zorluklara rağmen şirketin liderlik konumunu daha da ilerletmeye hazır olduğunun altını çizdi.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Yatırımcılar, Fabrinet’in hisse senedi fiyatındaki %8’lik artışın da gösterdiği gibi, şirketin gelecekteki performansına ve stratejik yönüne olan güveni yansıtan bu habere olumlu tepki verdi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu