Ekonomi

Hatay’da prefabrik evlerin ikinci etabı teslim edildi

Hatay, depremin en büyük yıkıma neden olduğu şehir oldu. Ciner Küme depremin ardından hızla Hatay’da çalışmalara başladı. Amaç, depremzedeler için kalıcı konutlar inşa etmekti. Tamamlanan prefabrik kalıcı konutların ikinci etabı da depremzedelere teslim edildi.

Evlerin teslim törenine Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Emniyet Müdürü Kadir Gökçe, Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bahçepınar ve Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya da katıldı.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı törende yaptığı konuşmada, “Böyle çalışmalar insanlara şifa oluyor. Yani buradaki halkımızın yaralarını sarmak için önemli bir destek ve katkı oluyor.” Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş da “Hak sahiplerinin burada huzur içinde yaşamasını diliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Habertürk Yazarı Muharrem Sarıkaya da, “25 dönüm arazi üzerine 100 prefabrik ev yapıldı. İlk etapta 61 konutumuzu tamamladık. Kısa bir süre önce teslim ettik. Şimdi ikinci etapta 39 konutumuzu teslim edeceğiz. sahne.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu