Teknoloji

iPhone 16 Serisinde Ekstra Bir Düğme Olabilir

ABD merkezli teknoloji devi Apple, lansmanını gerçekleştirdi iPhone 15 dizide köklü bir değişiklik yaptı. Şirket, Pro modellerinde yıllardır kullandığı ses seviyesi tuşunu değiştirdi. Bu düğme yerine ” aksiyon düğme” geldi. Bu butonun özelliği kişiselleştirilebilir olmasıydı.

Şimdi ise bahisle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Çinli kaynaklar Apple’ın iPhone 16 serisini söylüyor tuşlarla oynamaya devam edeceğim onlar iddia etti. İddiaya göre iPhone 16 serisinde, ekstra Bir düğme daha olacak. Hatta Apple’ın bu tuş için kasa altında değişiklik yapacağı ve ayrıca yüksek hızlı taşınabilir bağlantıya olanak sağlayan mmWave anteninin yerini de değiştireceği belirtiliyor.

iPhone 16 serisi yakalama düğmesiyle gelebilir

İddiaya göre iPhone 16 serisindeki yeni düğme ” yakalama düğmesi” ismine sahip olacak. Hızlıca söyleyelim; bu butonun tam olarak hangi amaçla kullanılacağı bilinmiyor. Ayrıca bazı kaynaklara göre yakalama butonu fiziksel bir buton olarak görünmeyecek. Bunun yerine katı hal tipinde bir tuş olacak. Yani bu buton fiziksel bir buton olarak kullanılacak. Dokunmaile çalışacak.

Edinilen bilgilere göre Apple, iPhone 16 serisi için yeni butonu tanıttı. güç düğmesinin hemen altında yerleştirecek. Buradaki mmWave anteni de başka bir yere taşınacak. Elbette bunun iPhone 16 serisinin iç mekanında da farklı değişikliklere yol açması da mümkün. Elbette bunlar önümüzdeki yıla kadar netleşmeyecek konular. Bu apaçık; Gelen haberlere göre Apple, iPhone 16 serisinde yakalama butonunu kullanacak. tüm modelleresunacak…

haberyuksekova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu