Haber

İzmir’in 2026 Avrupa Gençlik Başkenti adaylığına Çin’den destek

İzmir’in 2026 Avrupa Gençlik Başkenti adaylığına Çin’den destek

İzmir’in Çin Halk Cumhuriyeti’nden kardeş şehri Chengdu Belediyesi Dış İlişkiler Ofisi yetkilileri, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu’yu ziyaret etti. Chengdu Belediyesi Dış İlişkiler Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Huang Tao, finalist İzmir’in 2026 Avrupa Gençlik Başkenti sürecinde Avrupalı ​​kardeş belediyelerden destek isteyeceklerini belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, Çin Halk Cumhuriyeti’nden İzmir’in kardeş şehri Chengdu Belediyesi’nin Dış İlişkiler Ofisi yetkililerini ağırladı. Ziyarete, Chengdu Belediyesi Dışişleri Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Huang Tao, Chengdu Belediyesi Dışişleri Ofisi Avrupa İşleri Departmanı Başkanı Si Beibei ve Chengdu Belediyesi Avrupa İşleri Departmanı Çalışanı Yan Ting katıldı. Dışişleri Ofisi.

Özuslu: “İzmir’e çok yakışacak”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, “Küçük adımlarla başlayıp büyük ilişkilere giden bir süreçteyiz. 2024 Botanik EXPO’suna ev sahipliği yapıyor olmanız çok güzel. Kardeş şehrimiz olduğunuz için çok şanslıyız. 2026 yılında Botanik EXPO’ya da ev sahipliği yapacağız. “Deneyimlerinizi bizimle paylaşmanız sizin için değerli olacaktır” dedi. İzmir’in 2026 Avrupa Gençlik Başkenti finalisti olduğunu sözlerine ekleyen Özuslu, “Avrupa Gençlik Başkenti adaylığı unvanını hak ettiğimizi düşünüyorum. “İzmir’e çok yakışacak” dedi.

Tao: “Avrupa’daki kardeş şehirlerimizle buluşacağız”

Chengdu Belediyesi Dış İlişkiler Ofisi Genel Müdür Yardımcısı Huang Tao, iki şehir arasındaki ilişkileri güçlendirmek için çalışacaklarını söyledi. Tao, “Önerileriniz çok değerli. Birlikte çalışacağız. “2026 Gençlik Başkenti için Avrupalı ​​kardeş şehirlerimizle buluşmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-devrek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu