Haber

Kayseri’yi atlı cirit fethetti

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye Atlı Cirit Şampiyonası, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Klasik Atlı Spor Kolları Federasyonu iş birliğinde ve Spor A.Ş. konut sahipliğinde gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç ve Türkiye Klâsik Atlı Spor Kısımları Federasyonu Zübeyir Bekiroğlu’nun da takip ettiği şampiyona, Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Klâsik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde yapıldı.

Ligde 16 kadro içerisinden birinci 4’te yer bulan kadroların Türkiye Şampiyonu olmak için yarıştığı şampiyonanın yarı finalinde birinci gün, Uşak 1 Eylül İhtisas Atlı Cirit Spor Kulübü, Uşak Genç Bozkuşlar Atlı Cirit Spor Kulübü, Erzurum Şengel Atlı Cirit Spor Kulübü ve Sivasspor Atlı Cirit Spor Kulübü çaba etti.

İkinci gün ise Türkiye Atlı Cirit Şampiyonası’nın final karşılaşmasında Uşak 1 Eylül Atlı Spor Kulübü ile Erzurum Şengel Atlı Spor Kulübü karşılaştı.

Yapılan final karşılaşmaları sonucunda Erzurum Şengel Atlı Spor Kulübü şampiyon olurken, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç kadim kent Kayseri’de iki gün boyunca kıyasıya uğraş eden atletleri tebrik ederek, muvaffakiyetlerinin devamını diledi.

Başkan Büyükkılıç, Klasik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nin, birçok büyük spor tertibine mesken sahipliği yaptığını ve yapmaya da devam edeceğini vurguladı.

Şampiyonaya katılan sportmenler da bu tertipte en hoş konut sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç ve takımına teşekkürlerini ilettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu