Haber

Melek Mosso: “Kadın Cinayetlerinde En Zor Uygulamaları Erdoğan Üstlenecek, Kalbimle İnanıyorum”

Şarkıcı Melek Mosso, sahne aldığı Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali’nde son günlerde yaşanan tartışmalar nedeniyle özür diledi. Mosso amacını aşan bir şaka yaptığını belirterek herkesten özür diledi.

Melek Mosso, katıldığı bir ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Yüzyıllardır bu toplumda ötekileştirilen, yargılanan, yargılanan, dünyada ötekileştirilen tüm kadınların ruhuna bir hediye olarak bu ödülü alıyorum. Kahkahalarıyla kadın olmak için her şeye itildiler, öldürüldüler.Sesimiz asla kısılmayacak.Ben bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Ben her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamaz. Konuşmaya, üretmeye ve müzik söylemeye devam edin.”

Gelen tepkiler üzerine AK Parti Süleymanpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nde vereceği konserin iptal edildiği ancak o konserin gerçekleştiği ve Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Mosso’nun birlikte şarkı söylediği iddia edildi: ?

Herkesten özür dileyen ve ardından “Kadın cinayetleriyle ilgili en sert uygulama ve düzenlemeleri bundan sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın yapacağına inanıyorum. Buna bir kadın olarak yürekten inanıyorum” diyen Mosso’nun o anları gündeme geldi.

‘Hemen bir konuya değinmek ve size veda etmek istiyorum. Son bir haftadır gereksiz yere gündemi meşgul ettiğimin farkındayım ve bunun için çok ama çok üzgünüm. Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki bizler asla bölünen, kim ne derse desin asla birbirine düşman olmayan bir millet değiliz. Kim ne yaparsa yapsın asla böyle bir millet olmayacağız. Birbirimizi çok sevmeye devam edeceğiz. Kuzeni bir hanım tarafından öldürülen bir kız olarak bir şeyler söylemek istedim. Kadın cinayetlerine ve kadın tacizlerine karşı ses çıkarmak istedim. Başka yerlere çekildiğini anlıyorum. Diğer türlü anlaşılır ama bu acıların siyaset üstü acılar olduğuna ben de inandığımı belirtmek isterim. Bir kadın olarak bu konuda bundan sonra en sert uygulamaları ve düzenlemeleri Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın yapacağına canı gönülden inanıyorum. Bugün böylesine kapsayıcı ve birleştirici bir bayram, böyle bir dönemde, insanların tedirginliğine yer vermeden, bizi bir araya getiren tek yürek olarak burada topluyor ve belediye bayramı için yüreğimiz sızlasa da özrümü ve saygılarımı sunuyorum. özrümü ne sana ne de bana yansıtmadan kabul et. Sayın liderimize çok teşekkür ederiz. Burada maksadını aşan şakamdan kırılan, üzülen, kalbi kırılan bir tek kardeşim bile varsa ondan çok özür diliyor ve tüm samimiyetimle özür diliyorum. Çünkü böyle şeylerle ayrılmayacağız, böyle şeylerle karşı karşıya kalmayacağız. Türk milleti olarak birbirini seven, dostluklara güvenen, kardeşlik içinde yaşayan, barış içinde yaşayan mükemmel bir millet olmaya devam edeceğiz. Bu yüzden hepinizi çok seviyorum, geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Bu keyifli şenliği hiçbir şeye gölge düşürmeden harika bir şekilde devam ettiren liderimize de ayrıca teşekkür ediyorum.’

İşte o anlar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu