Haber

MHP Eskişehir İl Başkanı URAYSİM Projesine Tepki Gösterdi

MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, Büyükşehir Belediyesi yönetiminin Milli Raylı Sistemler Test ve Araştırma Merkezi (URAYSİM) Projesi’ne muhalefetine tepki gösterdi.

Candemir, yaptığı yazılı açıklamada, belediye yönetiminin Alpu Ovası’na atıfta bulunarak URAYSİM’in yapılmasına karşı çıktığını belirtti.

Yerel mahkemenin ardından üst mahkemenin de kararı onadığına değinen Candemir, Büyükşehir Belediyesi yetkililerine, “Yaptığınız ve eğlence merkezine çevirdiğiniz fabrikaların alanı önemli değil miydi?” soruyu yöneltti.

Büyükşehir Belediyesi’nin 24 yıldır Önder Yılmaz Büyükerşen tarafından yönetildiğini hatırlatan Candemir, şunları kaydetti:

“Sümer, Aşağısöğütönü, Karagözler birinci sınıf tarım yeri değil mi? Kaçak villalar yaptığınız Söğütönü birinci sınıf tarım arazisi değil mi? URAYSİM gibi bir projenin iptali için gösterdiğiniz hassasiyeti keşke Odunpazarı Belediyesi’nin de olsa, beton ve plastik yığına çevirdiği Hamamyolu için gösterseniz, ağlasanız. Bu proje kapsamında kesilen ağaçlar için muhtemelen inandırıcı olursunuz.Eskişehir’in alt yapı, imar, şehir içi ulaşım ve otopark sorunu için bu çabayı gösterseniz, sorununuz birinci sınıf tarım arazileri veya doğa değil, kalkınmayı engellemek. URAYSİM’in hayata geçmesi için süreci takip edeceğiz.”

pazaryolu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu