Haber

Muş’ta 450 kişinin istihdam edildiği fabrikanın açılışı yapıldı

Muş Valiliği tarafından yaptırılan Sultan Alparslan Tekstilkent’inde 450 kişinin istihdam edildiği dokuma fabrikasının açılışı yapıldı.

Fabrikanın açılış merasimine katılan Vali İlker Gündüzöz, bu yola çıktıklarında memleketin istihdamını artırmayı, nüfusu genç olan kentte işsizliği azaltmayı hedeflediklerini söyledi.

Bu emelle bir fabrikanın daha açılışını yapmanın memnunluğunu aşadıklarını lisana getiren Gündüzöz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açtığı yolda, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının desteğini aldık. Bulunduğumuz alanda ‘tekstil kent yapalım’ fikri aslında Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun projesidir. Bu doğrultuda işe başladık. Varmış olduğumuz noktada 5 bin metrekare alana kurulan fabrikanın açılışını yapıyoruz.” dedi.

Tekstil kent fabrikalarında binlerce gencin çalışacağını vurgulayan Gündüzöz, şöyle devam etti:

“Firmalara muhakkak bir istihdam taahhüdü karşılığında fabrikaları teslim ediyoruz. Firmalar bize bir taahhüt veriyor. ‘2 yıl içinde 500 kişi çalıştıracağım’ diyor, onun peşine düşmek zorundayım, Muş’ta ortalama hane büyüklüğümüz 5’tir. 3 bin kişinin burada çalıştığını düşünürsek 15 bin kişinin ekmek yemesi demektir. Bunun yanında minibüsçü kazanacak, kasabı kazanacak, çaycısı kazanacak, servisçisi kazanacak. Pazara çarpan düzeneğiyle ek para girecek. Biz buna talibiz. Vatandaşı korumak zorundayız. Kederimiz vatan, memleket sorunu. Burası bölgede dokumanın başşehri olacak. İşsizlik problemini çözeceğiz. Fabrika iyi uğurlu olsun.”

Konuşmanın akabinde Gündüzöz, fabrikayı gezdi, çalışanlarla sohbet etti.

Programa Muş Belediye Lideri Feyat Asya, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, Bulanık Kaymakamı Oğuzhan Ocak, Vilayet Özel Yönetimi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, AK Parti Vilayet Lideri İbrahim Avcı, ilçe ve belde belediye liderleri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu