Haber

Rusya, Ukrayna’nın Odessa kentine füzelerle saldırdı

Rusya’nın Ukrayna’nın liman kenti Odessa’ya füzelerle saldırması sonucunda bir kişi hayatını kaybederken, kentteki tarihi katedral de ağır hasar gördü.

Rusya, Ukrayna’nın tarihi liman kenti Odessa’ya füze saldırısı düzenledi. Gece meydana gelen saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 4’ü çocuk 19 kişi yaralandı. Odessa Askeri İdaresi, kentteki tarihi Spaso – Preobrazhensky Ortodoks katedralinin saldırılar sonucunda ağır hasar gördüğünü duyurdu. Odessa Valisi Oleh Kiper, baskınlar sonucunda 6 konutun yıkıldığını sosyal medya hesabından “Canavarların bir gece daha saldırısına uğradı” sözleriyle paylaştı. Ukrayna’nın güney komutanlığından yapılan açıklamada, Rusya’nın Odessa bölgesini en az 5 farklı tipte füzeyle vurduğu belirtildi.

dünya mirası Odessa

Bu yılın başında UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen Odessa’nın tarihi merkezinde yer alan, şehrin en büyük katedrali olan Spaso – Preobrazhensky katedrali, 1808 yılında Yeni Rusya’nın ana kilisesi olarak belirlenmiş ancak 1936 yılında Sovyetler Birliği tarafından yıkılmıştır. 1999 yılında yapımına başlanan katedralin inşaatı 2003 yılında tamamlanmıştır. – ODESSA

haberoguzeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu