Haber

Şanlıurfa’dan Suriye’ye 7 tır insani yardım gönderildi

Şanlıurfa’dan Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan 7 TIR insani yardım malzemesi yola çıktı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şubesi öncülüğünde, hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan giysi, battaniye, ayakkabı, kömür, soba, oyuncak, kırtasiye ve gıda malzemelerini taşıyan tırlar, “” sloganıyla başlatılan kış yardım kampanyası kapsamında. İyilik Soğuğa Dayanmaz” isimli eseri, 11 Nisan Stadyumu park alanında törenle takdim edildi. Suriye’ye gönderildi.

Vali Salih Ayhan, törende, İslam inancının mazlum ve mağdurlarına yardım etmenin bir misyon olduğunu ifade etti.

Şanlıurfa’nın mültecilere ev sahipliği yapan iller arasında yer aldığını hatırlatan Ayhan, “Allah’a çok şükür inancımızın gereği bir arada yaşama kültürünü yaşatıyoruz. Yüzbinlerce kardeşimizi burada misafir ediyoruz. barışçıl bir şekilde ve sosyal uyum programlarıyla bütünleşik bir şekilde. Sorumlusu olduğum Barış Pınarı Bölgesi’nde sosyal hayat çok şükür huzurlu bir şekilde devam ediyor. Destek veren ve yardımlarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat da mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkan bir devletin evladı olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atilla, “Kampanyamız devam ediyor. Bu kış da yardım kampanyamıza takviye güçlerin devam etmesini bekliyoruz. Buradan bir kez daha dünyanın her yerindeki mazlumların yanında olduğumuzu haykırıyoruz. ve onları asla yalnız bırakmayacak.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu