Haber

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nı ziyaret etti

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci AK Parti Edirne Vilayet Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Kirişci’yi AK Parti Edirne Vilayet Lideri Belgin İba ve partililer karşıladı.

Bakan Kirişci, ziyarette yaptığı konuşmada, AK Parti başkanlıklarının partililerin meskeni olduğunu söyledi.

Partililerin dava arkadaşlarıyla AK Parti’de bir araya geldiğini belirten Kirişci, “Edirne bizim için herhangi bir il değil. Ecdadımızın Edirne’ye yüklemiş olduğu pahası biz bunun üzerine bir de ziraî üretim kapasitesi ve üretim potansiyelini dikkate alarak Edirne’den çok farklı bir beklentimiz var.” dedi.

-“Edirne’nin büyük bir potansiyeli var”

Edirne’nin daha fazla üretim yapmasını, bu ürünlerin ağırlıklı olarak da stratejik ürünler olmaya devam etmesinin en büyük arzuları olduğunu ifade eden Kirişci, “Çünkü Edirne’nin böyle büyük bir potansiyeli ve gücü var. Bu gücünü bu zamana kadar gösterdi. Daha fazlasını gösterebilmesi için de sulama başta olmak üzere Edirne’mize yatırımlarımızı inşallah artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

“Açıklanan fiyatlar üreticileri şad etti”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba da Edirne’nin bir tarım şehri olduğunu anımsatarak, Kirişci’nin Edirne’de olmasının ayrıca kıymetli olduğunu ifade etti.

Edirne’de arazilerin büyük bölümünün işlenebilir arazi olduğuna işaret eden İba, “Bu sebeple bakanlığımızın yapmış olduğu her adımı ayrıyeten ilgiyle izliyoruz. Son devirde bilhassa bakanlığımızın yapmış olduğu her atak bize güç verdi. Buradan tüm üreticilerimiz ismine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İba, Tarım ve Orman Bakanlığının son dönemde açıkladığı fiyatların üreticileri memnun ettiğinin altını çizdi.

Bakan Kirişci’ye teşekkür eden iba, “Sayın Bakanım vermiş olduğunuz tüm takviyeler için vilayetimizdeki tüm üreticilerimiz hemşehrilerimiz ismine teşekkür ediyoruz. Sahiden de bu yaz bütün ilçe liderlerimizle birlikte, zati üç kere köylerimizi ziyaret etmiştik lakin bu yaz tüm köylerimizi ziyaret ettik. Her gece eş vakitli olarak köylerde programlar yaptık. Üreticilerimizin hepsi çok mutlular Allah razı olsun. ” tabirlerini kullandı.

Ziyaret anısına İba, içerisinde çeltik demeti olan minyatür talika (yaylı, üstü kapalı at arabası) armağan etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu