Haber

3 Yıl Boyunca Düzenlenen Festivale Mantıksız Yasak

Sinop’ta 3 yıldır düzenlenen Kuzey Fest, Sinop Valiliği tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden yasaklandı. Festival organizatörü Serdar Can, ‘O kadar şoktayız ki ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Çünkü 3 yıldır Sinop’ta düzenlenen Kuzey Fest’te her şey aynı. 3 yıldır izin veren Vali, “Şehir birebir aynı, festival alanı birebir aynı, firma olarak aynıyız” dedi.

Son dönemde iktidara yakın çevrelerin hedef aldığı konser ve festivaller sık ​​sık yasaklanıyor. Festival yasaklarına bir yenisi daha eklendi. 3-6 Ağustos tarihleri ​​arasında Sinop’ta düzenlenecek olan Kuzey Fest, Vali Erol Karaömeroğlu tarafından herhangi bir ilgi gösterilmeden yasaklandı.

Cumhuriyet’ten Cengiz Demirel’in haberine göre, Kuzey Fest’i düzenleyen organizasyon şirketi yürütmeyi durdurma talebiyle yasağı yargıya taşıdı.

“3 yıldır her şey aynı”

Festival organizatörü Serdar Can, karara şaşırdıklarını söyledi. dedi ki:

O kadar şaşkınız ki ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Çünkü 3 yıldır Sinop’ta düzenlenen Kuzey Fest’te her şey tıpatıp aynı. 3 yıldır izin veren valilik belediye olarak birebir bayram alanı birebir aynı firma olarak birebir yapıyoruz. Orada bir ilişki yok. Sadece Vali uygun görmedi, bu kadar. Önceki yıllarda bu bayram nedeniyle toplum huzurunu bozacak tek bir olay bile olmamıştı.

Ayrıca Sinop Emniyet Müdürlüğü geçen yıl festivalde sahne aldı. 15-20 bin genç bölgedeyken Sinop Emniyet Müdürlüğü izin isteyip sahne alarak İçişleri Bakanlığı’nın ‘Kadınlara El Kaldır’ kampanyasını tanıttı ve ertesi gece 20 bin gence haber verildi. Uyuşturucuyla mücadele hakkında. Resmi kıyafetli polisin gösteri yaptığı bir düzenlemenin neden yasaklandığını bilmiyoruz.’

haberkarliova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu