Haber

Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Detlev Wolter, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti

Bodrum Belediye Başkanlığı’ndaki ziyarete Almanya Federal Cumhuriyeti Muğla Fahri Konsolosu Gülay Kaman Kaplan eşlik ederken, Başkonsolos Dr. Lider Aras, Wolter’e Bodrum’un tarihi ve ekonomik tarihi hakkında bilgi verdi.

Bodrum’da sünger avcılığının tarihi hakkında da detaylı bilgi veren Önder Aras, Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı ve Tarihin Babası olarak bilinen Herodot ve Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Bodrum Herodot Çalıştayı hakkında bilgi verdi.

Başkonsolos Dr. Detlev Wolter, Ege’nin incisi Bodrum’da olmanın çok keyifli olduğunu belirterek, Kahramanmaraş’ta 2 yıl önce yaşanan orman yangınları ve depremlerde çalışmalarından dolayı Lider Aras’a teşekkür etti.

Ziyarette iki ülke arasındaki dostluğa vurgu yapılırken başta turizm olmak üzere ekonomik bağlantılar ve Avrupa Birliği projelerinden bahsedildi.

Heyet, Bodrum Belediye Meydanı’nda piyanist Zafer Mat’ı da dinledi.

Resepsiyon Düzenlendi

Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. Detlev Wolter ve eşi Yvonne Trapp ile Almanya Federal Cumhuriyeti Muğla Fahri Konsolosu Gülay Kaman Kaplan’ın ev sahipliğinde Double Tree by Hilton Bodrum Marina Vista Otel’de resepsiyon verildi ve eşi Nurettin Kaplan.

Resepsiyona Almanya Devlet Bakanı Claudia Roth, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’daki oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.

Almanya Federal Cumhuriyeti Muğla Fahri Konsolosu Gülay Kaman Kaplan, Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosu Dr. klasik müzik.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

yenicaga-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu