Haber

Çinli yetkililer yasa dışı siber zorbalık faaliyetlerine karşı taslak yönergeler yayınladı

PEKİN, 10 Haziran (Xinhua) — Çinli yetkililer, kamuoyu oluşturmak amacıyla yasadışı ve kriminal siber zorbalık faaliyetlerinin suç sayılmasına ilişkin bir kılavuz taslağı yayınladılar.

Yargıtay, Yüksek Halk Savcılığı ve Asayiş Bakanlığı tarafından hazırlanan taslak, yasa dışı ve hataya açık siber zorbalık faaliyetlerini yasal olarak azaltmayı, kişilerin hak ve menfaatlerini korumayı ve internette sorunsuz bir sistem sağlamayı amaçlıyor.

Cuma günü yayınlanan taslak, çevrimiçi iftira, çevrimiçi iftira, kişisel bilgilerin ihlali ve çevrimdışı taciz ve siber zorbalıktan kaynaklanan kötü niyetli pazarlama aldatmacası gibi yasa dışı çevrimiçi davranışların yasal olarak cezalandırılması gerektiğini söyledi.

Kılavuza göre, reşit olmayanları ve engellileri hedef alan veya çevrimiçi trolleri içeren yasa dışı ve cezai siber zorbalık faaliyetleri ciddi şekilde cezalandırılmalıdır.

Faillerin tespit edilmesi ve kanıt toplanmasındaki zorluklara değinen taslak, ilgili makamları siber zorbalık mağdurlarına yeterli yardımı sağlamaya çağırdı.

alapliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tuzla evden eve nakliyat
Başa dön tuşu